fbpx
-2 C
Skopje
Friday, January 22, 2021

Motra e madhe është gruaja më e rëndësishme në jetën tuaj; pas nënës!

- Advertisement -

Ndër dhuratat më të bukura që mund t’ju japë jeta, një nga më të çmuarat është padyshim një motër më e madhe. Ndoshta nuk kemi qenë i të njëjtit mendim kur keni ardhur në jetë: do të keni qenë xheloz, pasi është normal që kjo të ndodh më të gjithë ata që kanë qenë vetëm.

Do të pyesin “Kur do të largoheni?” Por atëherë, mes një hutimi dhe një përkdhelje, fillon ta dojë dhe nuk ndalet kurrë së bëri atë.

Sepse është kështu: vëllezërit dhe motrat që rriten së bashku janë si macja me qenin. Ata debatojnë, por kur njëeri prej tyre i mungon tjeter, ai e kërkon atë. nuk ekuilibrin midis dëshirës për të pasur mamin e babin të gjithë për vete dhe të mendoni për kohën kur nuk ishit afër, motra juaj fillon të kujdeset dhe të shqetësohet për ju pa kuptuat atë.

Te do sepse fakti i të qenit më të madhe bëri që ajo të ndjehet përgjegjës për ju.

Motra juaj më e madhe ju do pa kushte. Nëse vitet që ju ndajnë prej saj janë të mjaftueshme,ajo të bëhet një nënë e dytë.Por edhe nëse ato janë të pakta, kjo ju ka ndihmuar të rriteni.

Ajo ndau biskotat e vjedhura nga qilari,ju ndihmoi të ngriheni kur u rrëyuat, ju mbrojti nga zënkat në shesh lojërash, ju pastroi hundën kur ishit shumë të vegjël për ta bërë atë, ajo flinte me ju kur kishte stuhi dhe kishit frikë nga bubullima, ajo të mësoi të lidhësh këpucët.

Ajo ishte shoqja dhe bashkëpunëtorja juaj e parë. Ishte ajo që të fshiu lotët kur të thzen yemrën. Ju nuk duhet të fshihni asgjë prej saj, sepse ajo ju lexon si një libër i hapur. Ajo ju kupton dhe nuk ju gjzkon.

Ndoshta ju keni humbur pak me kalimin e viteve, por nuk ka rëndësi. Motra juaj do të jetë gjithmonë një pikë referimi. Kudo që të jeni, kur të dëgjoni zërin e saj do të ndiheni si në shtëpi. Nëse nuk keni folur prej kohësh, merreni në telefon dhe nëse është afër, shkoni dhe përqafojeni. Mos prit, bëje sot.

Një vëlla është një mik i dhënë nga natzra

(Gabriel-Marie Legouve)

/Gazeta Mejdani/

TE DHENAT PER COVID19 NE MBARE BOTEN

TE GJITHA SHTETET
98,095,960
RASTE TE KONFIRMUARA
Updated on January 22, 2021 6:46 am

TE DHENAT PER COVID19 NE MBARE BOTEN

VDEKJE NGA KOVID19
2,100,471
VDEKJE
Updated on January 22, 2021 6:46 am

TE DHENAT PER COVID19 NE MBARE BOTEN

TE SHERUAR NGA KOVID19
70,269,180
TE SHERUAR
Updated on January 22, 2021 6:46 am

TE DHENAT PER COVID19 NE MBARE BOTEN

RASTE AKTIVE
25,726,309
RASTE AKTIV ME COVID19
Updated on January 22, 2021 6:46 am

- Jetojmë në një kohë ku çdokush shikon dhe gjykon nëse je i shëmtuar apo i bukur... askush nuk vëren dhe as interesohet nëse je i dëshpëruar apo i lumtur.

F.V

Manager

TE FUNDIT

Greqi, 3 209 raste të reja ditore dhe 60 viktima nga COVID-19 – Alsat

Greqia konfirmoi sot 3 209 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas Organizata Kombëtare të Shëndetit Publik (EODY).Ka 82 034...

Kosova përfiton 33 milionë dollarë ndihmë nga SHBA-të – Alsat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dhurojnë Kosovës 33 milionë dollarë amerikanë, ndihmë kjo që lidhet me Objektivat Zhvillimore të USAID-it për pesë...

Shqipëri, 711 të infektuar me COVID, humbin jetën 9 persona – Alsat

Rekord shifrash të infektuarish me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 711...

Kosova regjistron 720 raste të reja me Covid-19 – Alsat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të mërkurën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur dhe janë...

Hagë, mbrojtja e ish krerëve të UÇK-së kërkon që gjykimi të nis në 2022 – Alsat

Në seancën e sotme në Dhomat e specializuara në Hagë, ndaj ish-krerëve të UÇK-së, zyra e prokurorit të specializuar propozoi që gjykimi të nisë...

Kroaci, 3251 raste të reja me Covid-19 dhe 38 të vdekur – Alsat

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3251 raste të reja me infeksion të virusit SARS-CoV-2, dhe numri i rasteve aktive në Kroaci sot...

​Prokuroria kërkon që gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së të nisë verën e ardhshme, mbrojtja e quan absurde – Alsat

Në seancën e sotme në Dhomat e Specializuara në Hagë, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zyra e Prokurorit të Specializuar propozoi që...

Ish-ministri Nenad Rikallo merr post në Zyrën për Kosovën në qeverinë serbe – Alsat

Ish-ministri në Qeverinë e Kosovës dhe anëtari aktual i Komisionit Qendror Zgjedhor të Kosovës, Nenad Rikallo, u emërua ndihmës i drejtorit të ashtuquajturës Zyre...

Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së – Alsat

Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në Hagë është mbeshtetur tek 153 dëshmitarë, dhe...

Specialja mban seancën e radhës ndaj Thaçit – Alsat

Seanca e radhës e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Gjykatën Speciale në Hagë do të jetë më 18 nëntor, respektivisht sot, ndërsa pritet...

Shqipëri, 694 raste të reja me COVID dhe 6 viktima – Alsat

Shqipëria shënon një tjetër rekord negativ për sa u përket infektimeve me covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit në në Shqipëri kanë rezultuar pozitivë...

Kosovë, 16 të vdekur dhe 690 raste të reja me Covid-19 – Alsat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi të martën se gjatë 24 orëve të fundit 16 pacientë me koronavirus kanë vdekur dhe janë regjistruar...

SHQIPËRI

Valteri: Vetëm një gomar e beson që Basha zhduku kasetën

Deputeti Halit Valteri, një kritik i kreut të PD, Lulzim Basha, tha se për çështjen e kasetës ai nuk e beson se Basha të...

A duhet t’i përgjigjet Basha akuzave? Përplasen Spahiu dhe Gjekmarkaj

Hezitimi i Bashës, përballë dëshmive të Milaim Bellanicës dhe ish-komandantit të UÇK-së Latif Gashit, po diskutohet në studion e emisionit “Open”.Analisti Kreshnik Spahiu tha...

Si ka mundësi që në çift njëri infektohet me Covid-19 e tjetri jo?! Genc Sulçebe zbulon se ç’ndodh me virusin!

711 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke e çuar në 29,837 numrin total të të infektuarve...

Policia: Tritoli iu vendos lokalit të një gruaje

Policia ka dhënë detaje zyrtare në lidhje me shpërthimin e fuqishëm të eksplozivit, i vendosur në derën e lokalit që rezulton se është në...

Shpërthim i fuqishëm në Shkodër

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Shkodrës, mbrëmjen e sotme.Shpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore, ndërsa mendohet se ka qenë...

Kërcënohet prokurori i shkarkuar/ Pas rrëzimit nga vettingu, sms kërcënuese për jetën e djalit dhe familjes

Me kërkese te prokurorisë, policia është vene ne kërkim te një 51 vjecari nga Elbasani, i cili dyshohet se i ka dërguar një sërë...

ME TE LEXUARA

Greqi, 3 209 raste të reja ditore dhe 60 viktima nga COVID-19 – Alsat

Greqia konfirmoi sot 3 209 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas Organizata Kombëtare të Shëndetit Publik (EODY).Ka 82 034...

Kosova përfiton 33 milionë dollarë ndihmë nga SHBA-të – Alsat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dhurojnë Kosovës 33 milionë dollarë amerikanë, ndihmë kjo që lidhet me Objektivat Zhvillimore të USAID-it për pesë...

Shqipëri, 711 të infektuar me COVID, humbin jetën 9 persona – Alsat

Rekord shifrash të infektuarish me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 711...

Kosova regjistron 720 raste të reja me Covid-19 – Alsat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të mërkurën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur dhe janë...
- Advertisement -