fbpx
26.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Sport

Ora policore të fillojë në ora 21, kafenetë të punojnë në taverna, propozojnë KSN-ja dhe Shtabi i krizës

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sot i ka propozuar Shtabit të krizës, që deri te Qeveria të propozojë ndryshime të masave restriktive të cilat do...

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi shpërndau një video të saj duke bërë twerk në...

Hap pas hapi, si mund ta bëni vetë në shtëpi testin e shpejtë për COVID-19

Greqia ka futur vetë-testimet për COVID-19 me detyrim për disa kategori, mes të cilëve për nxënësit e shkollës së mesme dhe mësuesit, që duhet...
- Advertisement -

Sahiti pas ndeshjes: Fituam për Challandes, vit i vështirë për Kosovën

Kosova arriti të marrë fitoren e parë në Ligën e Kombeve të këtij edicioni ndaj Moldavisë. Në krye të skuadrës sonte ishte Muharrem...

Italia e Belgjika plotësojnë 4-shen e skuadrave që do luftojnë për titullin

Italia triumfoi me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Bosnjë-Hercegovinës dhe siguroi vendin e parë në grup, duke u kualifikuar për në “Final Four”,...

Messi shpërthen për situatën te Barcelona: Jam lodhur duke qenë gjithmonë problemi për gjithçka në klub

Argjentina fitoi mbrëmë kundër Perusë në kualifikueset e Kupës së Botës 2022, me një Lionel Messi që luajti për 90 minuta. Menjëherë pas...

Fitorja ndaj Bjellorusisë – Duka: Erdhi në çastin e duhur, krenar për arritjet e futbollit

Presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, Armand Duka me anë të një statusi në facebook shprehet me superlativa ndaj futbollistëve për fitoren e...

Kosova mposhti Moldavinë, shmang rënien nga Grupi D

Pas Shqipërisë edhe Kosova ka arritur të triumfojë sonte në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kosova mori fitoren e vetme në grupin...

Antalyaspor pagoi 200 mijë euro për shërbimet e talentit shqiptar, Bushi e lë jashtë Kombëtares

Vijon të mbetet pa përgjigje mosgrumbullimi i talentit shqiptar Omar Imeri me Kombëtaren U-21. Pak kohë më parë Imeri befasoi duke refuzuar ofertat...

Shqipëria mposhtë Bjellorusinë, siguron kalimin në Ligën B

Shqipëria ka marrë një fitore me “zemër në dorë” përballë Bjellorusisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja fituan...

”Për fitore”, Kosova pret sonte Moldavinë në ndeshjen e fundit për vitin 2020

Kosova sonte e zhvillon ndeshjen e fundit për këtë vit dhe njëkohësisht të fundit për këtë edicion të Grupit C në Ligën e Kombeve. Dardanët...

Real Madrid me probleme, lëndohet ylli i madh

Kombëtarja e Spanjës ka shokuar atë të Gjermanisë, duke e mposhtur 6:0, në ndeshjen e zhvilluar të martën mbrëma, e vlefshme për xhiron...

Liga e Kombeve/ Spanja ‘poshtëron’ Gjermaninë, fitojnë Portugalia e Franca

Spanja ka zhvilluar një ndeshje fantastike mbrëmjen e sotme. Iberikët mposhtën me rezultatin tenistik 6-0 Gjermaninë, duke marrë kreun e grupit 4 të...

Paralajmërohet shkarkimi i Challandesit, ja sa para i kushton FFK-së largimi i tij!

Ecuria e 10 ndeshjeve pa fitore duket se do t’i kushtojë me shkarkim trajnerit të Kosovës, Bernard Challandes. Kryetari i Federatës së Futbollit të...

Bild shpërthen: Neuer do largimin e Low. Vjen vendimi i federatës!

Kishte që në vitin e largët 1931 që Gjermania nuk pësonte 6 gola në një ndeshje! Një epokë tjetër, duke qenë se...

Pezullohet ndeshja Zvicër – Ukrainë, kjo është arsyeja

Autoritetet shëndetësore zvicerane pezullojnë ndeshjen Zvicër Ukrainë. Ndeshja e Ligës së Kombeve, Zvicër-Ukrainë që ishte planifikuar për një kohë tjetër pasi që e tërë...

Challandes sërish pozitiv në testin për coronavirus, por vazhdon të jetë pa simptoma

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka rezultuar sërish pozitiv në testimet e të martës për COVID-19. Kjo do të thotë se trajneri do t’i...

Spanja apo Gjermania! Sot luhet aksesi në “Final Four”

Spanja dhe Gjermania do të masin forcat mes tyre sot në mbrëmje në stadiumin e Sevijës në orën 20:45 në një përballje që...

Barcelona dhe Real Madrid detyrohen të ulin pagat deri në 50%!

La Liga zyrtarisht hyn në fushë dhe kërkon nga klubet e divizionit të parë dhe të dytë që të ulin pagat e lojtarëve...

Mbrojtësi shqiptar më i miri në Serie A, i dyti në Evropë

Berat Gjimshiti në këtë sezon po kalon kulmin e formës së tij sportive. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare është shfaqur në nivelet më të larta si...

Katër super ndeshje në Ligën e Kombëve sonte, Spanja luan kundër Gjermanisë

Sonte zhvillohet xhiroja e pestë e Ligës së Kombeve në Ligën A, ku në program janë katër super ndeshje. Kroacia do të përballet me Portugalinë....

Shuma e parave që fiton Shqipëria nëse zë vendin e parë në grup

Të mërkurën në orën 16:00, Shqipëria do të luajë ndeshjen finale kundër Bjellorusisë. Me dy pikë më pak se rivali, ekipi i Rejës ka...

Ish-futbollisti i Seria A rrëmbehet, por pas 4 orëve lirohet nga bandat e armatosura

Christian Obodo është rrëmbyer nga individë të armatosur në qytetin Warri, në Nigerinë jugore. “Policia është në një udhë për shpëtimin e tij por...

Hysaj larg Napolit, menaxheri me mesazh të qartë ndaj Gattusos

Elseid Hysaj duket se është larg Napolit! Agjenti i tij, Mario Giuffredi, duket se është lodhur nga një situatë e tillë. Ai beson...

Ramos refuzon ofertën e ‘çmendur’ të PSG-së për qëndrimin te Real Madridi

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos e ka bërë të qartë se dëshiron të qëndrojë dhe do refuzojë ofertën e çmendur të PSG-së. Sipas...

“Messi do të qëndrojë për të fituar më shumë Topa të Artë dhe Championsa”

Toni Nadal beson se Leo Messi do të vazhdojë ta veshë fanellën e Barcelonës. Nëse Victor Font fiton zgjedhjet për president të Barcelonë, që për...

Ish-kapiteni, mesazh Kombëtares: “Kemi kualitetin e duhur, t’i mundim bjellorusët”

e. Në një mesazh të posaçëm për “FSHF”, ish-futbollisti legjendar i kuqezinjve vlerëson paraqitjen e përfaqësueses ndaj Kazakistanit dhe thekson se fitorja ishte e merituar. “Ndeshja...

Të mërkurën finalja për kuqezinjtë, Shqipëria me mungesa përballë Bjellorusisë

Pas fitores me Kazakistanin, kombëtarja shqiptare ka nisur menjëherë punën për sfidën vendimtare me Bjellorusinë ku 3 pikët janë detyrim për vendin e parë...

Enis Bardhi pret përkrahjen e shqiptarëve në europian

Enis Bardhi është njëri prej futbollistëve më cilësor që aktivizohet te Maqedonia e Veriut. Futbollisti shqiptar ndihmoi maqedonasit të kualifikohen për herë të parë...

​Lëndohet një tjetër yll i Liverpool-it

Angazhimet e lojtarëve me kombëtaret e tyre kanë sjellë një varg lajmesh negative për Liverpool-in. Lista e lojtarëve të lënduar po vazhdon të zgjatet dhe...

Munishi komenton humbjen e Kosovës: Ky lojtar më befasoi

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka pësuar humbje ndaj Sllovenisë në Lubjanë.Ndeshja e vlefshme për grupin C3 u mbyll me rezultat 2:1, me...

Pogba thotë se po kalon momente të vështira te Manchester United

Paul Pogba ishte njëri nga transferimet më të bujshme në histori të futbollit që kur kaloi nga Juventusi te Manchester United në vitin...

Duka mesazh kombëtares: Misioni final përmbushet të mërkurën kundër Bjellorusisë

Shqipëria nuk ka të ndalur. Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës, kuqezinjtë kanë mposhtur edhe Kazakistanin. Në “Air Albania Stadium” në Tiranë, Kombëtarja shqiptare...

Kosova mposhtet në Slloveni nga një penallti e dyshimtë

Kosova ka pësuar zhgënjimin e radhës nga Lubjana. ‘Dardanët’ humbën 1:2 sfidën kundër Sllovenisë, e vlefshme për xhiron e pestë në Ligën C në Ligën...

Shqipëria rikthehet te fitorja, mposht 3-1 Kazakistanin

Ka përfunduar me rezultatin 3-1 ndeshja e zhvilluar në “Air Albania Stadium” ndërmjet Shqipërisë dhe Kazakistanit e vlefshme për Ligën e Kombeve. Golat për...

Ndeshja/Shqipëria ka sërish shanse, do të kërkojë fitoren me Bjellorusinë

Shqipëria ka dalë me 3 pikë nga fitorja 3-1 përballë Kazakistanit në stadiumin “Air Albania”. Kjo është fitorja e dytë e Shqipërisë në grupin...

Shqipëria nuk lë vend për befasi, dominon Kazakistanin

Shqipëria e ka kryer detyrën përballë Kazakistanit. Kuqezinjtë triumfuan pastërt 3:1 në ”Air Albania”. Sokol Cikalleshi (16′) dhe Ardian Ismajli (23′) realizuan në fillim, por vetëm...

Shënon Cikalleshi, Shqipëria kalon në avantazh (Video)

Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” kundër Kazakistanit ndeshjen e vlefshme për Grupin 4 të Ligës C të Kombeve. Në minutën e...

Vdes legjenda e Anglisë dhe Liverpoolit

Legjenda e futbollit anglez, Ray Clemence ka ndërruar jetë në ditën e sotme. Clemence vdiq në moshën 72-vjeçare duke lënë pas gruan e tij, Veronican,...

Lewis Hamilton fiton në Turqi, shpallet kampion bote për herë të shtatë

Lewis Hamilton ka fituar titullin e shtatë për kampion bote në Formula 1. Hamilton arriti që sot (e diele) të fitojë në garën për çmimin...

Mjeku egjiptian tregon gjendjen e Salah, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19

Skuadra e Liverpoolit pranoi një lajm aspak të mirë të premten në mbrëmje, pasi sulmuesi i tyre Mo Salah doli pozitiv me Covid-19, pas...

Southgate rezultoi pozitiv me Covid-19, por e mbajti të fshehtë nga lojtarët

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgatë muajin e kaluar ka rezultuar pozitiv në analizat e Covid-19, por nuk iu ka treguar lojtarëve. 50-vjeçari ishte detyruar të...

Sonte Liga e Kombeve: Sllovenia kundër Kosovës, e Shqipëria e pret Kazakistanin

Sot do të zhvillohen ndeshjet e Rundit të pestë të Ligës së Kombeve, në ligat e tyre përkatëse. Tifozët shqiptarë, sot mund të ndjekin kombëtaret...

I planifikuar për tu luajtur në 12 shtete, Kovid-19 ndryshon axhendën e Euro 2020

E planifikuar për t’u zhvilluara në 12 shtete, Euro2020 që në fakt do të mbahet në 2021, mund të mos bëhet ashtu siç u...

Reja flet para dy ndeshjeve të rëndësishme të Shqipërisë: Më pëlqen ky projekt, nuk e ndryshoj formacionin

Edoardo Reja e ka të qartë se do ta ketë të vështirë të zgjedhë 11-shen titullarë për ndeshjen ndaj Kazakistanit pas paraqitjes së...

UEFA nis negociatat që “Euro 2020” të zhvillohet në Britani

Sipas raportimeve në mediat angleze, UEFA tashmë ka nisur negociatat me Britaninë e Madhe që Kampionatin Evropian ta zhvillojë në këtë vend. Më parë...

Alarm në Kombëtaren e Zvicrës pa futbollistët shqiptarë

Pas serisë së Konbëtares zvicerane pa fitore, ekziston një kërcënim jo vetëm i rënies në Ligën e Kombeve, por edhe në vazon 2...

Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali

Pas kompletimit të grupeve të Kampionatit Evropian, tani janë caktuar edhe datat dhe oraret e ndeshjeve. Kampionati Evropian për herë të parë do të mbahet...
- Advertisement -

Must Read

Filipçe: Qytetarët do të mund të lëvizin lirshëm për Pashkë dhe Bajram

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar, se gjatë festës së Pashkës dhe Bajramit nuk do të ketë ndalesë të lëvizjes. Ka bërë të ditur,...
- Advertisement -

Shqipëri/ Këto janë rezultatet e deritanishme, sa vota kanë deri më tani PS, PD, LSI dhe PSD

Deri në orën 08:20 të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë numëruar 1390 kuti me vota nga 5199 QV në total. Deri tani PS udhëheq...

Ora policore të fillojë në ora 21, kafenetë të punojnë në taverna, propozojnë KSN-ja dhe Shtabi i krizës

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sot i ka propozuar Shtabit të krizës, që deri te Qeveria të propozojë ndryshime të masave restriktive të cilat do...

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi shpërndau një video të saj duke bërë twerk në...