fbpx
7.4 C
Skopje
Thursday, October 22, 2020

Shqiperia

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...

“Mbrojtja e popullsisë”, të martën në plenare?

Alsat 22.10.2020 15:01 Nëse ka harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse do të zbardhet të hënën. Nisma në...
- Advertisement -

“Varëse 10 mijë euro”, Belinda Balluku: Nuk jam ministrja më e pasur

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se buxheti i vitit 2021 anon nga ana e infrastrukturës, asaj rrugore, portuale dhe aviacion. Gjatë...

Mbi 13 % e popullsisë në Tiranë e ka kaluar Covid-19, një vaksinë tjetër ka efekt kundër virusit

Pak javë më parë shkencëtarët dolën në rezultatin se vaksina e tuberkulozit ose ndryshe BCG, ka prova se mund të mbrojë edhe nga infeksione...

Artan Lame humb njeriun e shtrenjtë, mesazhi prekës: Trishtim që nuk tu gjendëm dot pranë në momentet e fundit

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka humbur babain e tij. Lajmin për ikjen e të atit e ka njoftuar vetë Lame, duke shkruar në...

Dyshimet për adresat, qeveria heq gjobën 10 mijë lekë, qendra e votimit me dëshirë

Gjashtë muaj para zgjedhjeve qeveria shqiptare ka menduar t’i lë të lirë qytetarët për të ndryshuar vendbanimin e tyre dhe në rast të dëshirës...

Rama i kthehet Bashës për inceneratoret: Falë impianteve moderne njerëzit do mblidhen…

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i cili më herët tha se është hera e parë që një kryetar partie mbledh...

Petro Koçi sulmon LSI dhe Ilir Metën: Lajthitjet dëmtojnë kulturën institucionale

Drejtuesi i Partisë Socialiste në qytetin e Fierit Petro Koçi gjatë një takimi me strukutrat ka sulmuar LSI dhe Presidentin Ilir Meta.Koçi e ka...

Pozitivë 6 punonjës, ISHP mbyll Hipotekën

Zyrat e hipotekës së Korçës kanë pezulluar punën pasi 6 punonjës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.ISHP ka kërkuar mbylljen e këtij institucioni, pasi shifra...

Brataj tregon sjelljen e virusit: Po shohim të moshuarit që ia hedhin sëmundjes dhe të rinj që këputen

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, tha se virusi nuk e ka humbur aftësinë e tij për të bërë dëme.Ai tha se mutacione të...

Mjeku Domi shuan shpresat: Vaksina mund të dalë në fund të vitit të ardhshëm

Mjeku Arban Domi që punon në SHBA ka shuar shpresat për një vaksinë kundër COVID-19. Në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” Domi tha...

Ligji i medias, Soreca: Jemi pro vetërregullimit, por që ta çojë përpara qeveria duhet t’i përmbahet rekomandimeve të Venecias

“Ne mendojmë se qasja më e mirë për çfarëdolloj ndërhyrjeje legjislative në fushën e lirisë së fjalës apo të shprehjes është vetërregullimi. Çdo herë...

“Mësuesi ka provokuar, diskriminuar myslimanët”- avokatja debaton me ish-ministren Kumbaro

Vrasja e një mësuesi në Francë nga një ekstremist islamist është temë diskutimi në emisionin OPEN në Top Channel.Samuel Paty kishte marrë kërcënime pasi...

Profesor Tupia komenton vrasjen e mësuesit në Francë: Krim makabër…

Në studion e emisionit “Open”, po flitet mbi vrasjen e mësuesit francez Samuel Paty.Ai u vra nga një 18-vjeçar çeçen, pasi në një orë...

“D614G”! Drejtori i spitalit ‘Covid2’ tregon mutacionin e rrezikshëm të koronavirusit

Drejtori i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ (‘Covid2’ në Tiranë) Perlat Kapisyzi, deklaroi se koronavirusi ka pësuar mutacion gjenetik dhe është bërë shumë më i rrezikshëm...

I shtruar në Infektiv, ndërron jetë 61-vjeçari nga Ksamili

Një 61-vjeçar nga Ksamili ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Spitalin Infektiv në QSUT.Burime për Ora News shprehen se, viktima ishte shtruar në...

Anti-dron/ Turqia “armatos” Shqipërinë

“Në drejtim të lejeve të dhëna nga Ministria e Mbrojtjes këtë vit filluam edhe shitjet jashtë vendit. Kemi eksportuar në Shqipëri dhe Katar”, tha...

Meta në “Mëngjesin e Lutjeve” të Jeruzalemit: Krenar për kombin shqiptar që mbrojti hebrenjtë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në takimin tradicional të “Mëngjesit të Lutjeve” të Jeruzalemit, të organizuar nën kujdesin e veçantë të...

Patozi uron Murrizin për partinë e re: Rrugë të mbarë LDSH

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar pas lajmit të dhënë nga deputeti Myslim Murrizi se ai me tre deputetë të tjerë kanë...

Përzgjedhja e kandidatëve në PD/ Rama ironizon PD-në dhe krahason dy modelet

Kryeministri Edi Rama në prezantimin e platformës se si të bëhesh kandidat për deputet në Partinë Socialiste, ka krahasuar edhe dy modelet e përzgjedhjes...

Shtohen infektimet në Shqipëri: 297 raste të reja me Covid dhe 4 humbje jete në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 297 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar...

Me pasaporta dhe viza false, prangosen në Rinas dy të rinjtë

Shërbimet e Policisë Kufitare, si rezultat i kontrolleve të shtuara, duke përdorur edhe bazën logjistike bashkëkohore për evidentimin e rasteve të tentativës për kalim...

Durrës, sekuestrohen 1 milion paketa cigare

Një sasi prej 1 miliona paketa cigare është sekuestruar në Portin e Durrësit. Në një deklaratë, Drejtori i Doganave, Gent Gazheli thotë se strukturat...

Kryeministri Rama tregon tri shtyllat kryesore të investimeve

Kryeministri Edi Rama foli për tre shtylla kryesore që për investimin e tyre do të thithen fonde nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për...

Gratë nafëtare në ditën e 7 të grevës, përkeqësohet gjendja shëndetësore

Gratë naftëtare më Ballsh janë në ditën e 7 të grevës së urisë, ndërsa gjendje e tyre shëndetësore vijon të përkeqësohet. Naftëtarët kanë shfaqur...

Mbështetja financiare për bujqësinë, Teliti i kundërpërgjigjet Ramës

Eksperti i ekonomisë dhe drejtori i kabinetit në Partinë Demokratike, Dorian Teliti i përgjigjet kryeministrit Edi Rama për investimet në bujqësi, duke e akuziar se...

​Familja i jep fund kërkimit 25-vjeçar për eshtrat e Remzi Hoxhës

25 vite më parë, biznesmeni Remzi Hoxha u rrëmbye nga agjentët sekretë të shtetit shqiptar në Tiranë. Nga atëherë, familja ishte në kërkim të...

Parashikimi i motit të mërkurën dhe të enjten, 21-22 tetor 2020

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet po vijon të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i pozicionuar në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të...

Dendias mbyll vizitën në Tiranë me Janullatos, çfarë u tha Vangjel Dules dhe Vasil Kajos në takim

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, e përfundoi vizitën e tij në Tiranë me takimet e tij me Kryepeshkopin e Tiranës, Durrësit dhe gjithë...

Shpëtim Idrizi justifikon hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: “Pashë nëna çame që qanin”

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Aplikimet për pasaporta, ambasada në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada shqiptare në Greqi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për emigrantët sa i përket aplikimit për dokumentet e identifikimit.Në njoftim lajmërohen të gjithë...

Aksident i rëndë në Lushnje, një i vdekur dhe një i plagosur

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Lushnje.Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme  në fshatin Halilaj, rreth orës 18:50.V. B., 54 vjeç, banues në...

“Koalicion me PD ose vetëm”, Mediu: Nuk shkoj pas dëshirës së Bashës, s’punoj si punëtor për ndonjë tjetër

Koalicion vetëm me PD-në, ose të vetëm në zgjedhjet e 25 prillit. Partia Republikane është e qartë në këtë drejtim! Ndalur në pozicionin që...

U kap me 30 kg drogë, gjykata “çon” në shtëpi vëllain e ish-shefit të policisë

Pajtim Aga, vëllai i ish-shefit të Policisë Rrugorë në Dibër, Robert Aga, është liruar nga burgu. Gjykata e Shkallës së Parë ka vendosur më...

Pa maska në rrugë, gjobiten 522 persona, shoqërohen në komisariat 12 prej tyre

522 persona janë gjobitur nga policia në 24 orët e fundit në vend, pasi janë konstatuar pa maska. Policia bën me dije se 12 prej...

LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit

Monika Kryemadhi nuk ka dilema.Në zgjedhjet e 25 prillit, Lëvizja Socialiste për Integrim do garojë me logon e saj. Opozita e bashkuar duket se...

Zbulohen detajet e vdekjes, i moshuari 60 vjeçar u rrëzua nga zetori

Policia ka zbuluar detajet e vdekjes së 60 vjeçarit në fshatin Dishnicë, Korçë.Sipas uniformave blu, viktima Kostika Nunka ka qenë duke lëvizur me një...

Rama kollare me flamurin shqiptar në takimin me Nikos Dendias

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.Gjatë fjalës së mbajtur,...

Çështja e detit, Rama jep lajmin: Kemi rënë dakord me Greqinë që t’i drejtohemi drejtësisë ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama jep lajmin se  Shqipëria e Greqia do i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për çështjen e detit.Rama zbulon se bashkë me Dendias kanë...

Tubimi i PDIU-së/ Policia procedim penal për 18 persona, mes tyre Idrizi, Doda dhe Abazi

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 18 persona, mes tyre 3 organizatorët e tubimit që organizoi sot para ministrisë së Jashtme, Partia për Drejtësi...

E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi vijon të vrasë me ritme të larta në Shqipëri. Sot ka ndërruar jetë nga koronavirusi mjeku Astrit Haziri. Ai shërbente si mjek familjeje në...

Cakaj për takimin me Dendias: Bashkëpunim i thelluar në çdo fushë të interesit të ndërsjellë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim zyrtar në Tiranë, Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos...

Rama i përgjigjet Metës: Vetëm president nuk është, karshillëk sikur je në pyll

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot Presidentit Ilir Meta i cili një ditë më parë reagoi për gjobën në faturën e dritave për...

Dendias në Tiranë, blindohet ministria e punëve të Jashtme

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias, do të vizitojë sot Tiranën. Ndërkohë që në kryeqytet janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e vizitës....

Shifrat rekord të të infektuarve në vend, Rakacolli tregon a do shkohet drejt një karantine të dytë

Ndërsa shifrat e infektimeve kanë qenë të larta, duke shënuar rekorde të reja kryesisht javën e fundit, të gjithë janë  të shqetësuar nëse  do...

Apeli i ambasadorit Soreca: Duhet punuar për zgjedhje të lira e të ndershme

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, deklaroi dje se Shqipëria duhet të përmbyllë me sukses dhe konsensus ndërpartiak fazën e fundit të...

Si do të jetë moti këtë javë? Parashikimi për 5 ditë

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Përgjatë 5 ditëve në vijim, moti parashikohet të jetë kryesisht...
- Advertisement -

Must Read

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...
- Advertisement -

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...