fbpx
26.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Femra

Ora policore të fillojë në ora 21, kafenetë të punojnë në taverna, propozojnë KSN-ja dhe Shtabi i krizës

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sot i ka propozuar Shtabit të krizës, që deri te Qeveria të propozojë ndryshime të masave restriktive të cilat do...

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi shpërndau një video të saj duke bërë twerk në...

Hap pas hapi, si mund ta bëni vetë në shtëpi testin e shpejtë për COVID-19

Greqia ka futur vetë-testimet për COVID-19 me detyrim për disa kategori, mes të cilëve për nxënësit e shkollës së mesme dhe mësuesit, që duhet...
- Advertisement -

Kujdes këtyre 4 gabimeve gjatë karrierës tuaj!

Siç thoshte dikur Albert Einsteini: “Një person që nuk ka gabuar kurrë, asnjëherë nuk ka provuar diçka të re”. E vërteta është kjo: Nëse...

Femra arabe në kërkim të vetvetes mes tradicionales dhe modernes!

Ndër momentet e rëndësishme që ndodhin sot në botën arabe, është edhe përpjekja e femrës mslimane e cila po kërkon hapësirë të luaj rolin...

Unë jam një nënë, por para së gjithash jam një grua!

Një nënë mund të jetë kështu vetëm nëse ndjen para së gjithash se është një grua. Shpesh ndodh të humbasë, sidomos kur njeriu bëhet për...

E zbulon Jennifer Aniston: Vuaj nga agorafobia!

Në një lidhje telefonike për Jimmy Kimmel Live!, Jennifer Aniston u shpreh se “nuk e ka fort problem izolimin në shtëpi” pasi vuan nga...

Duda Balje i ‘shashtris’ të gjithë: Ngjitet me fustan në Kalanë e Prizrenit, bën shqiponjën dhe thotë, ju dua

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, jo rrallëherë është cak i komenteve për paraqitjen e saj publike. Përveç paraqitjeve në Kuvend dhe emisione,...

Ja ku po i kalojnë pushimet prindërit e Rita Orës!

Besnik dhe Vera Ora kanë vendosur të bëjnë disa ditë pushimesh të merituara në Ulqin! Prindërit e këngëtares së famshme, Rita Ora, kanë zgjedhur Ulqinin...

Përkundër sulmeve e fushatës së egër që po i bënë Serbia, Dua Lipa zë vendin e parë në top-listën e US Pop Radio!

Dua Lipa është ngjitur në pozitën e parë me këngën “Break My Heart” në top-listën e 40 këngëve më të dëgjuara në US Pop...
- Advertisement -

Must Read

Filipçe: Qytetarët do të mund të lëvizin lirshëm për Pashkë dhe Bajram

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar, se gjatë festës së Pashkës dhe Bajramit nuk do të ketë ndalesë të lëvizjes. Ka bërë të ditur,...
- Advertisement -

Shqipëri/ Këto janë rezultatet e deritanishme, sa vota kanë deri më tani PS, PD, LSI dhe PSD

Deri në orën 08:20 të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë numëruar 1390 kuti me vota nga 5199 QV në total. Deri tani PS udhëheq...

Ora policore të fillojë në ora 21, kafenetë të punojnë në taverna, propozojnë KSN-ja dhe Shtabi i krizës

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sot i ka propozuar Shtabit të krizës, që deri te Qeveria të propozojë ndryshime të masave restriktive të cilat do...

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi shpërndau një video të saj duke bërë twerk në...