fbpx
13.2 C
Skopje
Sunday, November 1, 2020

“Djajtë e Kuq” me penalti, kalojnë në gjysmëfinale

Skuadra e Mançester Junajtedit, më vështirë se sa pritej kaloi në gjysmëfinale të Ligës Evropa. “Djajtë e Kuq” arritën që të eliminojnë skuadrën e...

Nëse mendoni se jeta juaj nuk po shkon siç duhet, duhet të shihni patjetër këtë video!

“Shpesh, jemi ne që e bëjmë jetën tonë depresive për shkak të mendimeve tona, ndaj ndonjëherë duhet ndryshuar mënyra se si i shohim, përceptojmë...

Harrojeni kosin, këto janë produktet e vetme që duhet t’i vini mbi lëkurë në rast se jeni djegur në plazh

Vera ka ardhur dhe shumë prej jush i kanë nisur tashmë pushimet, duke iu gëzuar detit dhe rrezeve të diellit. Edhe pse këto të fundit,...

FOTO/ Arilena Ara ndez temperaturat, del me bikini buzë detit dhe ‘çmend’ fansat, ‘lumë’ komentesh

Këngëtarja e njohur Arilena Ara duket që po shijon disa ditë pushimi në rrezet e diellit dhe detin. Arilena vijon të surprizojë ndjekësit me pozat...

Si mund të pajtoheni me të dashurin pas një zënke?

Të gjithë çiftet e dinë sesa lënduese mund të jenë zënkat me të dashurin. Ndonjëherë është e lodhshme pjesa pas zënkës: Si...

Këshilla si të mbani më gjatë ngjyrën që merrni në plazh

Bëni një muaj plazh dhe në tetor dhe nuk keni më ngjyrën e çokollatës në lëkurë? Nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni,...

Dua Lipa, me shqiponjë në reklamën e parfumit të Yves Saint Laurent

Dua Lipa ka publikuar në Instagram reklamën e parfumit të “Yves Saint Laurent”, ku këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare është protagoniste kryesore. Në fillim të...

TE KERKUARA

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

TECH AND GADGETS

Pandemia Corona: Fitime miliardëshe për koncernet e teknologjisë së informacionit

Apple, Amazon apo Google nuk janë dëmtuar prej pandemisë – përkundrazi. Ndërsa ekonomia dhe kultura në Gjermani po përjetojnë humbje. Amazon, Apple, Google dhe Facebook...

STAY CONNECTED

20,831FansLike
2,412FollowersFollow
14,700SubscribersSubscribe

MAKE IT MODERN

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

LATEST REVIEWS

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

PERFORMANCE TRAINING

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

Britania ditëve në vijim do të futet në karantinë, thotë Boris Johnson

Britani e Madhe do të futet në karantinë ditëve në vijim, deklaroi kryeministri Boris Johnson. Vendimi vjen disa orë  pasi vendi arriti shifrën rekorde...

HOLIDAY RECIPES

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

WRC RACING

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

HEALTH & FITNESS

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

BUSINESS

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

LATEST ARTICLES

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

Britania ditëve në vijim do të futet në karantinë, thotë Boris Johnson

Britani e Madhe do të futet në karantinë ditëve në vijim, deklaroi kryeministri Boris Johnson. Vendimi vjen disa orë  pasi vendi arriti shifrën rekorde...

Dy mësuese dhe një inspektor Policie rezultojnë pozitiv me COVID-19 në qarkun e Beratit

12 rastet e konfirmuara me koronavirus sot në qarkun e Beratit janë kontakte të personave të cilët kanë rezultuar pozitivë më herët.Burime bëjnë me...

Seferi pëson me nokaut në raund të parë nga ish-kampioni rus (VIDEO)

Boksieri shqiptar Nuri Seferi ka pësuar sonte humbje në Rusi me nokaut në raund të parë nga ish-kampioni i botës Murat Gassiev. Gassiev me...

Nuri Seferi mposhtet me nokaut që në raundin e parë nga rusi Murat Gassiev

Boksieri shqiptar nga Gostivari Nuri Seferi, sonte u mposht nga rusi Murat Gassiev me nokaut që në raundin e parë. Kur kishin mbetur më pak...

Ylli Mirzo: Ne vend te reagimit – sqarim opinioni

Gjatë gjithë jetës time nën edukatën dhe kulturën me rëndësi dominante morale, që kam përfituar nga familja ime, kam qenë I prirur që udhëtimin...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak për...

Pezullime në radhët e Tiranës dhe Bylisit për miqësoret para kampionatit

Një ditë para kthimit të ekipeve të Superiores në fushën e blertë, Tirana dhe Bylis kanë humbur disa lojtarë titullarë si pasojë e pezullimit. Komisioni...

Riinfektim me Covid te personat që nuk krijojnë antitrupa

Në valën e dytë të pandemisë një numër i  vogël personash po riinfektohen me Covid-19. Mjekja kirurge Marsela Ceno thotë se kjo ndodh tek...

Me ZV/KRYEMINISTRIN e parë të Maqedonisë së Veriut (FOTO)

Sot në Prishtinë me Shefin e Kabinetit të Kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, Sekretarin Organizativ të BDI-së, njëherësh Zv. Kryeministrin e Parë të Maqedonisë...

Dy shqiptarë kapen me kokainë/ Njëri prej tyre tentoi t’i ikte policisë

Dy persona, njëri shqiptar u arrestuan nga autoritet italiane pasi u kapën me 2 kilogramë kokainë, që nëse do të hidhej në treg do...

Virusi korona i merr jetën një 27 vjeçari nga Likova

Kovid 19 i merr jetën një 27 vjeçari nga Likova. Pacienti nuk kishte sëmundje të mëparshme, njoftojn nga  Ministria e Shëndetësisë, përveç shtimit të...

Ekonomia shqiptare pritet të rimëkëmbet vitin e ardhshëm me një rritje 5%

Ekonomia shqiptare do të tkurret me 7.1% këtë vit si pasojë e efekteve të pandemisë Covid-19.Është ky parashikimi pesimist që bën Agjencia e Vlerësimit...

Kovid 19 RMV/ 12 të vdekur, 1085 raste të reja.Shërohen 283 pacientë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 3294 testime, ndërsa janë regjsitruar 1085 raste të reja me Covid-19.Sot Instituti për...

Tragjike! Një 34 vjeçar nga Tirana mes 7 viktimave të sotme nga COVID-19

Një 34-vjeçar nga Tirana ishte viktima më e re në moshë në 24 orët e fundit si pasojë e Covid -19. Të shtunën u shënuan 7 viktima dhe 241 të infektuar.Nisur nga rastet...

Rama krahason LSI-në me një insekt në Tropojë: Shumë shpejt zgjidhim çështjen e pronave

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Tropojë ku u takua me përfaqësues të pushtetit vendor dhe bletarët tropojanë. Rama thumboi edhe Lëvizjen Socialiste për...

Drejtori i spitalit të Strumicës tërhoqi statusin nga Facebook i cili kërkonte donacion për autoambulancë të re

????????????????????????????????????Drejtori i spitalit të Strumicës, Naqe Gogov, tërhoqi statusin e tij nga Facebook i cili kërkonte donacion për të blerë një autoambulacë të re. ...

Koronavirusi i merr jetën pacientit 27 vjeçar nga Likova

Mëngjesin e sotëm një 27 vjeçar ka humbur jetën nga virusi korona. I riu nga Komuna e Likovës është një prej viktimave më të...

Gjobat për parkingjet, “taksë e fshehtë” mbi banorët e Tiranës

Mëngjesin e 26 tetorit, Ligert Vaso – banor prej 20 vitesh në një rrugicë në zonën e ish-Ekspozitës në Tiranë, gjeti një fletushkë gjobe...

Futbollistët shërohen nga virusi/ Donaruma, Hague dhe Gabia “kthehen” tek Milan

Merr fund ankthi i milanistëve. Donaruma, Hauge dhe mbrojtësi Gabia janë shëruar nga koronavirusi dhe janë gati të kthehen në fushë. Lajmi eshte bërë i...

Masat anti Covid, Selmani: S’janë në përputhje me gjendjen faktike

Ndryshimet dhe plotësimet e miratuara ligjore për mbrojtje të qytetarëve nga sëmundjet ngjitëse në kohë pandemie nuk janë në përputhje me gjendjen faktike, vlerëson...

Tetovë, mbahet gara ndërkombëtare për cilësinë e mjaltit

370 garues nga tre kontinente morën pjesë në garën e dytë ndërkombëtare për kualitetin e mjaltit, shoqatat “Qyteti i bletëve” dhe “Mjalti i Pollogut”...

VMRO-DPMNE: Filipçe then rekorde çdo ditë, numri i viktimave nga korona afër 1.000

“Filipçe then rekord çdo ditë. E premte e zezë për Maqedoninë dhe qytetarët e saj- të infektuar 934 persona”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE.Numri...

Zaharieva: Identiteti dhe gjuha maqedonase kanë prejardhje bullgare

Maqedonia e Veriut duhet të pranojë se identiteti dhe gjuha maqedonase kanë prejardhje bullgare, nëse duan të fillojnë bisedimet me BE-në, tha në një...

KQZ miraton projekt-vendimin për implementimin e teknologjisë, Celibashi: Ja si do të funksionojë

Teknologjia në zgjedhje, e veçanërisht identifikimi biometrik është një prej sfidave më të mëdha për institucionin e administrimit të zgjedhjeve, ndaj puna për ta...

Khabib me reagim të ashpër ndaj presidentit të Francës

Khabib Nurmagomedov i dërgoi një mesazh të mprehtë presidentit francez Emmanuel Macron, lidhur me deklaratat e tij rreth Islamit. Këto ditë ka sulme në Francë...

Dëmtime dhe COVID-19, Reja në telashe para Kosovës e Nations League

Shqipëria luan në muajin nëntor kundër Kazakistanit dhe Bjellorusisë dy takimet e fundit në Nations League dhe kuqezinjtë synojnë të fitojnë, sikurse edhe në...

Në Kosovë sot vendime për kufizime të mundshme

Pas konfirmimit të 418 rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, sot do të mblidhet Komiteti për vlerësim dhe koordinim...

Gjoba për 761 persona për mosmbajtje të maskës

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga Covid-19. Nga kjo Ministri njoftojnë se...

Dita e 17 e grevës së grave në Ballsh, përkeqësohet gjendja shëndetësore e naftëtareve

Sot shënon edhe ditën e 17 të hyrjes në grevë të grave naftëtare në Ballsh.Gjendja e tyre nuk paraqitet fare e mirë, ndërkohë që...

Pandemia Corona: Fitime miliardëshe për koncernet e teknologjisë së informacionit

Apple, Amazon apo Google nuk janë dëmtuar prej pandemisë – përkundrazi. Ndërsa ekonomia dhe kultura në Gjermani po përjetojnë humbje. Amazon, Apple, Google dhe Facebook...

Posti i presidentit, synim edhe i komunitetit egjiptian

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit egjiptian, Veton Berisha ka treguar arsyet se pse ai vendosi që t’i bashkohet grupit...

Nesër vazhdon debati kuvendor për rebalancin e Buxhetit të Maqedonisë

Në Kuvend pasdite vazhdoi debati për ribalansin e Buxhetit, i cili sillet për shkak të krizës së kovid-19 dhe nga miratimi i të cilit...

Tentoi të vriste me armë zjarri 37-vjeçarin pas një konflikti të çastit, parandalohet ngjarja

Tentoi të vriste me armë zjarri 37-vjeçarin pas një konflikti të çastit, ndërhyrja në kohë e Policisë parandaloi ngjarjen.Policia kapi gjatë ndjekjes 20-vjeçarin, autorin...

Sanksionohen 528 shoferë në Shkup

Në suaza të kontrolleve të shtuara të policisë dje në Shkup janë sanksionuar 528 shoferë.“Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi...

Ja si do të jetë parashikimi i motit për ditën e sotme

Territori shqiptar do të jetë i karakterizuar nga një mot i kthjellët dhe me vranësira kalimtare.Në zonat malore, vranësirat do të jenë më të...

Ilir Meta shton dozat e kërcënimeve: Edi Rama është këlysh Blloku dhe qen bir qeni! Ta dijë mirë djali i Kristaqit se…

Ilir Meta ka bërë sot paralajmërime të forta kundër kryeministrit Edi Rama. Në studion e emisioni “Zonë e Lirë”, kreu i shtetit tha se...

Rekordi i ri, 934 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë deri më tani që nga shpallja...

Osmani: Asnjëherë më vetëm në luftë me çfarëdo armiku!

Shefi i diplomacisë Bujar Osmani  vlerëson se donacioni i  Natos për ballafaqim me pasojat e Covid-19 i cili mbërriti sot në Aeroportin Ndërkombëtar të...

Pendarovski shpreh ngushëllime pas tërmetit në Izmir

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka reaguar pas tërmetit 6,6 ballësh që ka goditur ujërat e Seferihisar të qytetit Izmir të Turqisë,...

Kovid 19 RMV/ 5 të vdekur, 934 raste të reja.Shërohen 454 pacientë

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Zv/ministrti Rexhepi takim pune me ambasadorin bullgar Duks

Zëvendës ministri për transport dhe lidhje, Bekim Rexhepi realizoi takim pune me ambasadorin e Hungarisë NË Republiken e Maqedonisë së Veriut SH.T Laslo Duks.Në...

MOST POPULAR

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që...

Alaves i merr pikë Barçës me 10 lojtarë

Barcelona zhgenjën në ndeshjen e katërt radhazi në La Liga, këtë herë përballë Alaves, që edhe pse luajti me një lojtar më pak...

Rikthimi te Barcelona? Guardiola shuan thashethemet

Shumë u përfol për një rikthim te Barcelona, por nuk ndodhi. Pikërisht për këtë temë ka folur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola....

Maqedonia e Veriut shtyn nisjen e futbollit

Maqedonia e Veriut bëhet e para që ndal përsëri futbollin, ashtu sikurse ndodhi në Mars të këtij viti. Rritja e rasteve me COVID-19 në...

RECENT COMMENTS