fbpx
7.4 C
Skopje
Thursday, October 22, 2020

ANTPRESS

0 COMMENTS
2663 POSTS

featured

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...
- Advertisement -

Latest news

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

“Mbrojtja e popullsisë”, të martën në plenare?

Alsat 22.10.2020 15:01 Nëse ka harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse do të zbardhet të hënën. Nisma në...

Kërçova pa qendër për pacientët me Covid-19, të sëmurët trajtohen nëpër tenda

Alsat 22.10.2020 15:14 Kërçova është qyteti i vetëm nga vendbanimet më të mëdha në Maqedoni ku nuk ka Qendër për trajtimin e pacientëve të...

Pritjet para bankave shkaktojnë tollovi në kohë pandemie

Alsat 22.10.2020 15:31 Pritja me orë të tëra para bankave është bërë përditshmëri e re e qytetarëve. Roja për mbajtjen e rendit para bankës...

Zaev, optimist për çeljen e negociatave këtë vit

Alsat 22.10.2020 19:32 Nuk do të ketë marrëveshje të re për çështjet e hapura me Bullgarinë, sepse edhe nëse dëshirojmë nuk mund të bëjmë...

S’ka vendim për mjeken që mbylli dermatologjinë

Alsat 22.10.2020 16:37 Pas gati tetë muajsh, nuk ka asnjë vendim gjykate, nëse ish drejtoresha e dermatologjisë, Nina Caca Biljanovska nuk veproi qëllimisht sipas...

Rishikimi i buxhetit, të martën në seancë

Alsat 22.10.2020 17:41 Qytetarët dhe kompanitë akoma janë duke pritur ndihmë nga fondet e shtetit të siguruara nga paketa e katërt e masave. Masat...

Shkupi dhe 10 komunat formojnë inspektorate

Alsat 22.10.2020 16:42 Qyteti i Shkupit dhe komunat që e përbëjnë do të krijojnë një shërbim të përbashkët inspektimi. Përmes tij, ata shpresojnë të...

Ronaldo prapë pozitiv me koronavirus

Cristiano Ronaldo do t’i mungojë Juventusit në ndeshjen kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, pasi ka rezultuar për herë të dytë pozitiv me...

Spitali modular sot me 23 pacientë

Alsat 22.10.2020 15:36 Në ditën e dytë të vënies në funksion të spitalit modular janë shtruar 23 pacientë të sjellë nga i gjithë vendi....

Autobusët duhet të punojnë me kapacitet të përgjysmuar, inspektorët paralajmërojnë kontrolle

Alsat 22.10.2020 15:22 Kontrolli për respektimin e masave të reja në transportin publik në të gjithë territorin e kryeqytetit do të jetë në duart...

Koronavirusi, rritet numri i rasteve të reja në Kosovë

Është rritur numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet janë konfirmuar...

Kosovë/ Dyshime se babai i këshilltares së zv/kryeministres i përfshirë në vjedhjen e mbi 2 mln eurove, Gashi shkarkohet nga detyra

Pas raportimeve në media se babai i këshilltares Hajrie Gashi është i përfshirë në vjedhjen e mbi dy milionë eurove, zëvendëskryeministrja e Kosovës,...

Rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve, Bayerni e shkatërron Atleticon, fitojnë Liverpooli dhe City Të mërkurën janë zhvilluar edhe ndeshjet e para të grupeve A,B,C dhe D...

Zidane merr përgjegjësinë pas humbjes turpëruese në shtëpi nga Shakhtari

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka marrë përgjegjësinë për humbjen e ekipit të tij me rezultat 2-3 në shtëpi nga Shakhtar Donetsk. Kampionët...

Shaqiri 30 minuta lojë kundër Ajax, ja vlerësimi për të?

Ish-kampioni i Evropës, Liverpooli e ka nisur mbarë aventurën e re në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jurgen Kloppit është përballur sonte në një...

“Parcelat në Vodno”, Ruskoska paralajëmron aktakuzë edhe ndaj Gruevskit

Alsat 21.10.2020 14:57 Para se të arratisej në Hungari, Nikolla Gruevski ka dëshmuar në Prokurorinë e Shkupit për rastin “parcela në Vodno” ku edhe...

GRUBI: Jankullovska është në burg, ndërsa Gruevski në arrati por e pret burgu

Akuza për blerjen e mercedesit të blinduar solli dhe futjen në burg të ish ministres së brendshme Gordana Jankullovska, kurse ish kryeministri Nikolla...

VMRO-DPMNE-ja kërkon komision të ri për virusin

Alsat 21.10.2020 14:58 Opozita maqedonase kërkon formimin e një Komisioni të veçantë dhe të pavarur për menaxhimin e situatës me pandeminë, në vend të...

Masat e reja nuk respektohen në transport, autobusët të stërmbushur me udhëtarë

Alsat 21.10.2020 15:16 Kështu dukej sot një autobus i linjës 19 që qarkullon nga Karposhi për në Shutkë. Pavarësisht masave të reja të sjella...

Deputeti Eman Rrahmani me maskë “I love Muhammad” në Kuvend

Deputeti Eman Rrahmani me maskë “I love Muhammad” në Kuvend. Ky është postimi i tij: Reago me qetësi e butësi, mos fyej e mos përqesh..Muhamedi...

Administrata shtetërore riorganizon oraret e punës

Alsat 21.10.2020 15:48 Shumica e administratës shtetërore do të punojë nga shtëpia, dhe një pjesë e vogël do të shkojë në punë me ndërrime....

Financimi i fushatës politike, me paratë nga buxheti?

Alsat 21.10.2020 15:51 Pesë parti politike më të mëdha dhe më të vogla dyshohen se kanë shkelur Kodin zgjedhor duke financuar një pjesë të...

Jahiu: Balancuesi të rishikohet urgjentisht

Alsat 21.10.2020 15:52 Manipulimet e softuerit të balancuesit nga të vetë deklaruarit shqiptarë, nuk ishin paraparë prej themeluesve të kësaj metodologjie që funksionon prej...

Mësimdhënësit do të punojnë nga shtëpia?!

Alsat 21.10.2020 15:55 Fillimi i sezonit të ngrohjes mund të ndryshoj në orarin e shkollave dhe mësimdhënësit ti rikthej në shtëpi. Ministrja e Arsimit,...

U jepet lamtumira e fundit tre anëtarëve të familjes Krasniqi që humbën jetën nga aksidenti në Gjermani

Iu është dhënë lamtumira e fundit tre anëtarëve të familjes Krasniqi të cilët në mënyrë tragjike si pasojë e një aksidenti në Gjermani,...

Ende asnjë hap për shkarkimin e Dimovës

Alsat 21.10.2020 15:56 Asnjë lëvizje nga bordi i Agjencisë Nacionale të Programeve Arsimore Evropiane për të vendosur mbi kërkesën e Qeverisë për shkarkimin e...

Kosovë/ Zhduken 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit

2 milionë euro janë zhdukur nga Thesari i Shtetit në Kosovë. Në lidhje më këtë ngjarje Ministria e Financave të Kosovës ka thirrur...

Pandemia, më shumë se 40 mijë njerëz kanë humbur vendet e punës

Alsat 21.10.2020 15:56 Numri i të papunëve shënon rritje. Tani në Maqedoni ka 151.359 persona të papunë. Të dhënat e Agjencisë së Punësimit tregojnë...

Kosovë/ 124 raste të reja me COVID-19, asnjë viktimë në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar me koronavirus 124 raste të​ reja, ndërsa nuk është...

Karakaçanov kërcënoi Shkupin, Shekerinska: Kështu nuk negociojnë aleatët

Alsat 21.10.2020 14:37 Kështu nuk negociojnë aleatët. Kjo ishte përgjigjja e ministres së Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska ndaj homologut të saj bullgar Krasimir Karakaçanov i...

Më 31 tetor, Seferi kundër ish-kampionit të botës Gassiev

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, më 31 tetor do të zhvillojë një prej meçeve më të vështira në karrierë. Në Sochi të Rusisë, do...

Sot varrosen tre viktimat e aksidentit në Gjermani

Sot nga ora 16:00 në fshatin e Rahovicë të Ferizajt do të mbahet ceremonia e varrimit të tre anëtarëve të një familje ,...

Zyrtare: Katër futbollistë të Barcelonës nënshkruajnë kontrata të reja

Barcelona u ka rinovuar kontratat katër lojtarëve. Menjëherë pas fitores 5:1 ndaj Ferencvaros, katalanët në llogarinë zyrtare të klubit kanë njoftuar vazhdimet e katër...

Muriqi debuton me fitore në Champions League

Lazio ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Champions League duke mposhtur Borussia Dortmundin me rezultat 3 me...

Zaev: Zgjidhja e kontesteve me Bullgarinë i takon komisioneve përkatëse

Alsat 20.10.2020 15:13 Bullgaria nuk kërkon ndryshimin e Kushtetutës dhe nënshkrimin e një marrëveshje të re. Kryeministri Zoran Zaev tha se zgjidhja e kontesteve...

Masat e reja për mbrojtje nga Kovid-19, ngecin në Kuvend

Alsat 20.10.2020 15:17 Miratimi i masave të reja ligjore për parandalimin e shpërndarjes së virusit korona do të marrë më shumë kohë se sa...

VMRO-DPMNE-ja s’tregon nëse i mungojnë para

Alsat 20.10.2020 15:20 VMRO – DPMNE nuk ka përgjigje nëse në arkën e partisë i mungojnë një milion e treqind mijë euro. Opozita nuk...

Punësimet, Zaev: Të mos keqpërdoret përkatësia etnike, zaptuesit e 20 % të largohen nga puna

Alsat 20.10.2020 15:21 Të gjitha vendet e punës së zaptuara në institucionet shtetërore, duke u deklaruar rrejshëm në përkatësi tjetër etnike duhet të anulohen,...

Qeveria vendosi për masa të reja kufizuese kundër pandemisë

Alsat 20.10.2020 15:29 Qeveria i dha dritë jeshile propozimeve të Komisionit për Sëmundje Infektive. Organi ekzekutiv urdhëron kufizimin e kapaciteteve në transportin publik edhe...

Vlerësimi i nxënësve online dhe me prani fizike

Alsat 20.10.2020 15:37 Deri më 20 nëntor nxënësit duhet të marrin notat e para lidhur me suksesin e arritur nga mësimi online, ka bërë...

Oda e Gastronomëve: Kufizimet janë të kota, nëse nuk respektohen

Alsat 20.10.2020 15:48 Shkurtimi i orëve të punës në objektet gastronomike nuk do të funksionojë, nëse respektohet në mënyrë selektive, siç ka qenë rasti...

Kosovë: 130 raste të reja me koronavirus dhe një viktimë

Njëqindetridhjetë raste të reja me koronavirus u raportuan të martën në Kosovë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit për media, rastet e...

Disa OJQ kërkojnë të legalizohet përdorimi i marijuanës

Alsat 19.10.2020 14:59 Disa Organizata Joqeveritare kërkojnë që Marijuana të përdoret në mënyrë ligjore për qëllime personale dhe mjekësore. Pos kësaj kërkohet që të...

MASH: Notimi i nxënësve edhe me prani fizike, deri më 20 nëntor!

Alsat 20.10.2020 12:45 Deri më 20 nëntor nxënësit duhet të marrin notat e para lidhur me suksesin e arritur nga mësimi online, ka bërë...
- Advertisement -

Most Commented

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...
- Advertisement -

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...