fbpx

Aksident tragjik në Ohër, vdes i riu nga Manastiri

by ANTPRESS
12 views

[ad_1]


Një person ka humbur jetës si pasojë e një aksidenti tragjik që ka ndodhur pas mesnate në rrugën Ohër-Shën Naum, në hyrje të hotelit Ineks.

Në aksident janë përfshirë tre makina. Makina “Ciroen C3” me targa të Manastirit, “VW Golf” me targa të Ohrit si dhe makina “VW Passat” me targa të Prilepit.

Drejtuesi i makinës “Citroen C3”, 27 vjeçari I.K. pas plagëve të rënda është transferuar në Spitalin “Shën Erzamo” ku ka ndërruar jetë.

Në aksident janë lënduar edhe disa persona, pesë prej të cilëve kanë marrë plagë serioze. Të lënduarit M.S. (27) nga Manastiri si dhe I.M.(32) nga Struga janë transferuar në Qendrën Klinike në Shkup, kurse D.R. (25) nga Shkupi si dhe B.R.(23) nga Ohri dhe një person tjetër nga Manastiri janë shtruar në spitalin “Shën Erzamo” në Ohër.

Dy persona të lënduar në aksident pas kontrolleve në spital janë lëshuar për kurim shtëpiak.

Ekipet e prokurorisë dhe policisë po punojnë për zbardhjen e rastit si dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit,[ad_2]

Source link

LEXO EDHE

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy