fbpx
7.4 C
Skopje
Thursday, October 22, 2020

FEMRA

BALLINA

Bota Sot: Ramush Haradinaj president i ri i Kosovës, arrihet marrëveshja?

PDK-ja është pajtuar që t’i jap votat për Ramush Haradinajn si president i ri i vendit. Kështu kanë thënë burime të gazetës “Bota sot”, ku...

Taravari propozon Qeveri të zgjeruar, Zaev i përgjigjet

Sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari mbrëmë në Click Plus e hodhi idenë për formimin e Qeverisë së zgjeruar, me qëllim që të përballjes...

Kush janë drejtorët shqiptar që do të emërohen në Klinikën e Shkupit

Kjo është java kur do të emërohen drejtorët e rinj nëpër institucione të ndryshme të vendit që i përkasin eshalonit të tretë. Me këtë rast...

Filipçe: Administrata të punojë me ndërrime ose nga shtëpia

- Advertisement - Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe tha se një ndër masat të cilat i ka propozuar Qeverisë për miratim gjatë ditës së nesërme...

18 fëmijë dhe 55 të punësuar nëpër çerdhe pozitivë me Covid-19

Që nga hapja e çerdheve 18 fëmijë dhe 55 të punësuar kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Këtë e bëri të ditur Ministria e Punës...

Ndarja e drejtorive, këtë javë mbyllet marrëveshja

Partitë e koalicionit qeveritar, LSDM, BDl, BESA, PDSH dhe partitë e tjera këtë javë pritet të përmbyllin marrëveshjen rreth ndarjes së drejtorive, agjencive dhe...

LEXO EDHE

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

SHOWBIZ

Xhekson Osvallt, 12 vjeçari që bëri shkrirjen atomike – ALSAT-M

Alsat 19.10.2020 13:59 Pak orë para se të mbushte 13 vjeç në vitin 2018, Xhekson Osvallt shkriu së bashku dy atome deuteriumi në dhomën...

Edhe një rekord i ri botëror në Kinë, 3 114 dronë u lancuan përnjëherësh – ALSAT-M

Alsat 16.10.2020 13:08 Me shfaqjen e jashtëzakonshme ndriçuese në qiell, Kina ka shënuar një tjetër rekord botëror. 3 114 dronë u lancuan përnjëherësh nga...

Kinë, sezoni i mbledhjes së specit djegës – ALSAT-M

Alsat 09.10.2020 14:42 Pamje mbresëlënëse vijnë nga Kina, ku dhjetëra fermerë kanë nisur sezonin e mbledhjes së specit djegës të kuq, i cili më...

Capital T do të sjellë një projekt që ja ka kushtuar nënës së tij – ALSAT-M

Alsat 07.10.2020 22:30 Me postimin e fundit në rrjetet sociale, këngëtari i njohur kosovar, Capital T ka njoftuar se shumë shpejt do të sjellë...

“Mezi po presim të bëhemi prindër”, Afërdita Dreshaj ndan emocionet e para – ALSAT-M

Alsat 07.10.2020 23:00 Dy ditë më parë, çifti Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl u kthyen në kryefjalën e rrjetit, pasi ndanë lajmin e bukur...

Pesë miliard klikime, kjo është kënga solo më e dëgjuar në botë – ALSAT-M

Ed Sheeran performs at Gillette Stadium in Foxborough, Mass. Friday, Sept 25, 2015. (Photo by Winslow Townson/Invision/AP) Alsat 07.10.2020 23:30 Nëse dikush do të niste...

Tiani së shpejti në gjurmët e Tunës, performon këngën e të ëmës – ALSAT-M

Alsat 07.10.2020 22:45 Pasioni rrjedh në gjak, është i trashëgueshëm dhe për këtë nuk ka pikë dyshimi! Tuna dhe Tian sapo na e vërtetua këtë...

Ledri ka bërë këngë për vogëlueshen që ende nuk ka lindur, Sara Hoxhës i pëlqen kënga – ALSAT-M

Alsat 07.10.2020 22:00 Një foto e ekos së bebit të Sarës dhe Ledrit, e emocionoi shumë këtë të fundit i cili nuk ka mundur...

tech

Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

Ndërsa pandemia e koronavirusit ka goditur rëndë industrinë e reklamimit, kompania pas Snapchat po kalon për mrekulli. Aplikacioni shtoi 11 milionë përdorues të rinj në...

Sherbimet sekrete gjermane do të mund të lexojë mesazhet në WhatsApp

Qeveria gjermane ka miratuar një projekt ligj me të cilin lejon që institucionet e inteligjencës të mund të lexojnë shkrimet në WhatsApp dhe shkëmbimet...

Samsung tallet me iPhone 12 për shkak të mungesës së mbushësit në paketim

Seria e re iPhone 12 ka shkaktuar ndjenja të përziera, si në mesin e përdoruesve tradicionalë të Apple ashtu edhe në publikun e gjerë...

Samsung tallet me iPhone 12 për shkak të mungesës së mbushësit në paketim

Seria e re iPhone 12 ka shkaktuar ndjenja të përziera, si në mesin e përdoruesve tradicionalë të Apple ashtu edhe në publikun e gjerë...

YouTube dhe Facebok do t’i fshijnë reklamat dhe videot që janë kundër vaksinave ndaj COVID-19

Platforma online e videove, YouTube, ka njoftuar se do t’i fshijë videot në të cilat përmbajtja dedikohet kundër vaksinës anti-koronavirus. Gjiganti teknologjik, që udhëhiqet nga...

Apple tani ka ndërprerë zyrtarisht shitjen e katër iPhone-ve të vjetër

Me lansimin e iPhone 12, Apple ndërpreu dy iPhone të tjerë, duke e çuar totalin e tij në katër për këtë vit. Disa modele të...

LEXO EDHE:

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...

“Mbrojtja e popullsisë”, të martën në plenare?

Alsat 22.10.2020 15:01 Nëse ka harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse do të zbardhet të hënën. Nisma në...

Yuri Kim këshillon publikisht Ilir Metën: Dua ta shoh…

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim e ka cilësuar unik rolin e presidentit në atë që ajo e cilësoi bashkimi i vendit. Duke kujtuar në rastin e...

Izmit Nura, nga Agjencia për Rini dhe Sport kalon në Agjencinë për Emigracion

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, njëherësh dhe veprimtari i çështjes kombëtare nga radhët e  Bashkimit Demokratik për Integrim Izmit...

Kërçova pa qendër për pacientët me Covid-19, të sëmurët trajtohen nëpër tenda

Alsat 22.10.2020 15:14 Kërçova është qyteti i vetëm nga vendbanimet më të mëdha në Maqedoni ku nuk ka Qendër për trajtimin e pacientëve të...

ZGJEDHJE E REDAKTORIT

Të enjten banorët e Tetovës përmes protestës do të kërkojnë nga institucionet ta rishqyrtojnë vendimin për shtrenjtimin e rrymës dhe të formohet trup i...
Me 115 vota “për”, 2 të përmbajtur dhe asnjë votë “kundër” nga gjithsej 117 deputetë të pranishëm në seancën konstitutive të Kuvendit është votuar...
Amarda Toska, e cila ka tërhequr shumë vëmendje për marrëdhënien e saj me vjehrrën, ka folur për herë të parë. E pyetur në emisionin “Thumb”...
Vera ka ardhur dhe shumë prej jush i kanë nisur tashmë pushimet, duke iu gëzuar detit dhe rrezeve të diellit. Edhe pse këto të fundit,...
- Advertisement -

SHENDETI

Nëse e keni kaluar COVID-19, ju rekomandojmë ta lexoni këtë shkrim

Nëse jeni shëruar nga COVID-19, mund të mos keni nevojë të hyni në karantinë ose të testoheni sërish deri në tre muaj, sipas udhëzimeve...

Ja sa do të kushtojë vaksina kundër Covid-19

Vaksina kundër Covid-19 shihet si mënyra për t’i rikthyer botës normalitetin shoqëror duke nisur nga viti i ardhshëm. Një firmë argjentinase mendon të përdorë...

Kosovë, zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me koronavirus

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka njoftuar se është infektuar me koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19. Ai tha se nga momenti që është...

Kroacia do të fillojë mjekimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID-19

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e...

SPORT

Kryetari i Forumit Rinor të BDI, Avni Rustemi emërohet Zv/drejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport

Kryetari i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Avni Rustemi u emërua zv. Drejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport. Bashkimi Demokratik për...

Ronaldo prapë pozitiv me koronavirus

Cristiano Ronaldo do t’i mungojë Juventusit në ndeshjen kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, pasi ka rezultuar për herë të dytë pozitiv me...

Cristiano Ronaldo sërish pozitiv me COVID-19, humbet ndeshjen me Messin

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka dalë sërish pozitiv me koronavirus. Ronaldo do të mungojë përballë Lionel Messit në Champion League javën tjetër, kur Juve...

Ramos drejt largimit nga Reali, po kërkohet nga dy gjigantët evropianë

Sergio Ramos mund të largohet nga Real Madrid. Mbrojtësi spanjoll, Sergio Ramos, në fund të sezonit mund të largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, për të nisur...

BOTA

Pyetja që bëhet çdo vit? Ja kur ndryshon ora!

  Edhe pse u diskutua se shumë, ora do të qëndrojë e njëjta dhe duket se edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të...

Kur do të përfundojë pandemia? Ja çfarë na thotë historia!

Sëmundjet infektive që u shfaqën miliona vjet më parë janë akoma me ne. E vetmja që është çrrënjosur me vaksinë është lija. Koronavirusi i...

Nuk do të ketë vaksinë për coronavirus para zgjedhjeve amerikane

Parashikimet e Presidentit Trump për një vaksinë kundër coronavirusit para zgjedhjeve të 3 nëntorit, nuk do të përmbushen. Të premten, gjigandi farmaceutik Pfizer njoftoi...

Dyshohet se koronavirusi mund të përhapet në ushqimet e ngrira

  Ushqimet e ngrira që janë të kontaminuara, mund të shkaktojnë përhapjen e koronavirusit. Autoritetet e Kontrollit të sëmundjeve në Kinë thonë se ky përfundim...

POSTIMET E FUNDIT

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...

“Mbrojtja e popullsisë”, të martën në plenare?

Alsat 22.10.2020 15:01 Nëse ka harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse do të zbardhet të hënën. Nisma në...

Yuri Kim këshillon publikisht Ilir Metën: Dua ta shoh…

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim e ka cilësuar unik rolin e presidentit në atë që ajo e cilësoi bashkimi i vendit. Duke kujtuar në rastin e...

Izmit Nura, nga Agjencia për Rini dhe Sport kalon në Agjencinë për Emigracion

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, njëherësh dhe veprimtari i çështjes kombëtare nga radhët e  Bashkimit Demokratik për Integrim Izmit...

Kërçova pa qendër për pacientët me Covid-19, të sëmurët trajtohen nëpër tenda

Alsat 22.10.2020 15:14 Kërçova është qyteti i vetëm nga vendbanimet më të mëdha në Maqedoni ku nuk ka Qendër për trajtimin e pacientëve të...

Përplasja kryeministër-president/ Malaj: Meta ‘politikan race”, Ramës i ka humbur edhe batuta

E ftuar në “Politik On” në RTV Ora ku po diskutohet mbi përplasjet kryeministër-president, ish deputetja e LSI Nora Malaj ka bërë dallimin mes...

Kryetari i Forumit Rinor të BDI, Avni Rustemi emërohet Zv/drejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport

Kryetari i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Avni Rustemi u emërua zv. Drejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport. Bashkimi Demokratik për...

Selmani: Balancuesi etnik, dobësi institucionale

Profesori Bashkim Selmani e sheh si një dobësi institucionale keqpërdorimin e etnisë për punësim. I ftuar në emisionin “Rruga drejt”, ai tha se  pakujdesia...

Pritjet para bankave shkaktojnë tollovi në kohë pandemie

Alsat 22.10.2020 15:31 Pritja me orë të tëra para bankave është bërë përditshmëri e re e qytetarëve. Roja për mbajtjen e rendit para bankës...

Basha zbulon ligjin e parë që do të miratojë kur të vijë në pushtet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha për Ilva Now në Euronews Albania se PD ka gati ligjin antimafia me anë të të cilit...

Ja si është gjendja me koronavirusin në komunat e Shkupit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut u regjistruan 640 raste. Prej tyre, 272 janë evidentuar në qytetin e Shkupit.Për momentin numri...

Zaev, optimist për çeljen e negociatave këtë vit

Alsat 22.10.2020 19:32 Nuk do të ketë marrëveshje të re për çështjet e hapura me Bullgarinë, sepse edhe nëse dëshirojmë nuk mund të bëjmë...

Rezoluta për antisemitizmin/ SHBA dhe BE përshëndesin miratimin nga parlamenti

Parlamenti miratoi rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit”.Rezoluta mbështetet në përcaktimin e kësaj Aleance,...

“Varëse 10 mijë euro”, Belinda Balluku: Nuk jam ministrja më e pasur

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se buxheti i vitit 2021 anon nga ana e infrastrukturës, asaj rrugore, portuale dhe aviacion. Gjatë...

NATO, 1.4 mln euro ndihmë kundër COVID-19

NATO në mbledhjen e sotme të ministrave të mbrojtjes së Aleancës ofroi një ndihmë në vlerë prej 1,4 milion eurosh për Maqedoninë në luftën...

S’ka vendim për mjeken që mbylli dermatologjinë

Alsat 22.10.2020 16:37 Pas gati tetë muajsh, nuk ka asnjë vendim gjykate, nëse ish drejtoresha e dermatologjisë, Nina Caca Biljanovska nuk veproi qëllimisht sipas...

Mbi 13 % e popullsisë në Tiranë e ka kaluar Covid-19, një vaksinë tjetër ka efekt kundër virusit

Pak javë më parë shkencëtarët dolën në rezultatin se vaksina e tuberkulozit ose ndryshe BCG, ka prova se mund të mbrojë edhe nga infeksione...

640 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2634 teste të dyshuar për COVID-19 dhe prej tyre 640 kanë rezultuar pozitivë. Numri i rasteve më...

Rishikimi i buxhetit, të martën në seancë

Alsat 22.10.2020 17:41 Qytetarët dhe kompanitë akoma janë duke pritur ndihmë nga fondet e shtetit të siguruara nga paketa e katërt e masave. Masat...

Artan Lame humb njeriun e shtrenjtë, mesazhi prekës: Trishtim që nuk tu gjendëm dot pranë në momentet e fundit

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka humbur babain e tij. Lajmin për ikjen e të atit e ka njoftuar vetë Lame, duke shkruar në...

Zaev: Shpresojmë në një zgjidhje me Bullgarinë deri në konferencën e parë mbarë-qeveritare

Kryeministri Zoran Zaev gjatë konferencës për shtyp sot në Qeveri gjatë pyetjes së Televizionit Alsat nëse kemi marrë garanci se nuk do të kemi...

Shkupi dhe 10 komunat formojnë inspektorate

Alsat 22.10.2020 16:42 Qyteti i Shkupit dhe komunat që e përbëjnë do të krijojnë një shërbim të përbashkët inspektimi. Përmes tij, ata shpresojnë të...

Ronaldo prapë pozitiv me koronavirus

Cristiano Ronaldo do t’i mungojë Juventusit në ndeshjen kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, pasi ka rezultuar për herë të dytë pozitiv me...

Bastisje në Çegran, drogë e gjetur dhe dy persona të privuar nga liria

Sot pjestarë të policisë nga SPB-Tetovë, kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe hapsirat ndihmëse në të 32-vjeçarit A.B. nga Çegrani informon Tetovasot.Gjatë bastisjes është...

Spitali modular sot me 23 pacientë

Alsat 22.10.2020 15:36 Në ditën e dytë të vënies në funksion të spitalit modular janë shtruar 23 pacientë të sjellë nga i gjithë vendi....

Dyshimet për adresat, qeveria heq gjobën 10 mijë lekë, qendra e votimit me dëshirë

Gjashtë muaj para zgjedhjeve qeveria shqiptare ka menduar t’i lë të lirë qytetarët për të ndryshuar vendbanimin e tyre dhe në rast të dëshirës...

VMRO-ja nuk mbështet Ligjin për Mbrojtje nga Sëmundjet Infektive

Koordinatori i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski sot deklaroi se deputetët e VMRO-së do të marrin pjesë në seancën në të cilën në...

Autobusët duhet të punojnë me kapacitet të përgjysmuar, inspektorët paralajmërojnë kontrolle

Alsat 22.10.2020 15:22 Kontrolli për respektimin e masave të reja në transportin publik në të gjithë territorin e kryeqytetit do të jetë në duart...

Koronavirusi, rritet numri i rasteve të reja në Kosovë

Është rritur numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet janë konfirmuar...

Cristiano Ronaldo sërish pozitiv me COVID-19, humbet ndeshjen me Messin

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka dalë sërish pozitiv me koronavirus. Ronaldo do të mungojë përballë Lionel Messit në Champion League javën tjetër, kur Juve...

Rama i kthehet Bashës për inceneratoret: Falë impianteve moderne njerëzit do mblidhen…

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i cili më herët tha se është hera e parë që një kryetar partie mbledh...

Zaev, Dimitrov dhe Osmani në takim onlajn me Borrellin: Fillimi i bisedimeve do të jetë sinjal pozitiv edhe për rajonin

Konferenca e parë ndërqeveritare e Maqedonisë së Veriut me BE-në do të jetë një sinjal pozitiv për të gjithë rajonin, theksuan kryeministri Zoran Zaev,...

Xhaferi: Furnizimi i Kuvendit me laptopët, donacion nga Ambasada e Zvicrës

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në takimin joformal me gazetarët sqaroi se furnizimi i Kuvendit me 100 laptopë është në kuadër të Programit për...

Petro Koçi sulmon LSI dhe Ilir Metën: Lajthitjet dëmtojnë kulturën institucionale

Drejtuesi i Partisë Socialiste në qytetin e Fierit Petro Koçi gjatë një takimi me strukutrat ka sulmuar LSI dhe Presidentin Ilir Meta.Koçi e ka...

VMRO-DPMNE: Për numrin rekord të të infektuarve fajtor është Komisioni

VMRO-DPMNE dhe LSDM me reagime të shumta pas numrit të lartë të të infektuarve me koronavirus në 24 orët e kaluara.Për opozitaren VMRO-DPMNE fajtor...

Gjoba për 899 persona për mosmbajtjen e maskës

Lidhur me masën për mbajtjen e mbrojtjes personale në fytyrë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 899 shkelje në territorin e Republikës së...

Ramos drejt largimit nga Reali, po kërkohet nga dy gjigantët evropianë

Sergio Ramos mund të largohet nga Real Madrid. Mbrojtësi spanjoll, Sergio Ramos, në fund të sezonit mund të largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, për të nisur...

Etrit Berisha rezulton pozitiv me Covid-19

Skuadra italiane SPAL, ka njoftuar se ka bërë testin për koronavirusin dhe midis disa të të infektuarve ka dalë edhe portieri shqiptar, Etrit Berisha. Megjithatë,...

Kosovë/ Dyshime se babai i këshilltares së zv/kryeministres i përfshirë në vjedhjen e mbi 2 mln eurove, Gashi shkarkohet nga detyra

Pas raportimeve në media se babai i këshilltares Hajrie Gashi është i përfshirë në vjedhjen e mbi dy milionë eurove, zëvendëskryeministrja e Kosovës,...

A do të luajë CR7 kundër Barcelonës? Këto janë të rejat e fundit

Lajme të mira për Juventusin para ndeshjes me Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Për ‘Zonjën e Vjetër’, ka shpresë për rikthimin e Cristiano Ronaldos ndaj...

Pozitivë 6 punonjës, ISHP mbyll Hipotekën

Zyrat e hipotekës së Korçës kanë pezulluar punën pasi 6 punonjës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.ISHP ka kërkuar mbylljen e këtij institucioni, pasi shifra...

Sonte fillon faza e grupeve e Europa League, na presin sfida shumë interesante

Sonte fillon faza e grupeve e Europa League. Skuadra të mëdha si Milani, Arsenali, Napoli, Leicester, Villarreal, që nuk arritën të kualifikohen në Ligën e...

Most Popular

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...

Shkrirja mund të tronditë nga brenda ASH-në dhe AAA-në

0
Koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativës (AAA) i ndërtuar në zgjedhjet e fundit parlamentare do të vazhdojë edhe në zgjedhjet lokale të...

Tetovë, një numër i madh i qytetarëve nuk respektojnë masat antiCovid

0
Alsat 22.10.2020 14:23 Kështu dukej tregu në Tetovë ditën e sotme. Përkundër shtimit të masave anti covid dhe rritjes së numrit të të infektuarve,...

Shënohet viktima më e re nga Koronavirusi, humb jetën 21-vjeçari nga Elbasani

0
Mbrëmjen e sotme është shënuar viktima më e re nga Koronavirusi në Shqipëri.Bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese.Gazetari Aldo Kozarja...

Policia ka ndërprerë një dasmë me 200 mysafirë në Haraçinë

0
Sonte rreth orës 21:30 zyrtar policore dhe të Inspektoratit të tregut kanë ndërprerë një dasmë në një objekt hotilerik në Haraçinë, mëson TV SHENJA.Në...

“Mbrojtja e popullsisë”, të martën në plenare?

0
Alsat 22.10.2020 15:01 Nëse ka harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse do të zbardhet të hënën. Nisma në...